Občasník názorů jedné karkulky

Dobré slovo vrací radost

23. 3. 2008 21:57
Rubrika: svědectví | Štítky: dobré slovo

Když jsem na počátku nezapomenutelné Bláznivé pouti důvěry dostal od HejTiho vánoční dárek v podobě knížky Využít každý den, která je i vhodným dárkem, ani jsem netušil, jak opravdu vhodný dárek to bude. Musím říct, že zamyšlení, která kniha na téměř každý den obsahuje (trapně tam není 29. únor, i když možná to je dobře ;)) jsou občas velmi trefná, ale hlavně příjemně podnětná.

I dnes jsem bezelstně začal po ránu číst, co že to na mě dnes číhá, ale ouha! Na dnešní den tam stojí slova "Dnes neřeknu nic nepříjemného - ani sobě, ani nikomu jinému." Ti z vás, kteří mě trošku znají, už by se měli pomalu potutelně usmívat. Totiž nejde o to, že bych nenáviděl všechny lidi (ne, všechny ne! :-)), ale spíš o to, že mám tendenci věci zesměšňovat a to velmi a v podstatě úplně všechno, co mi přijde pod ruku. (I když jak zesměšnit tenhle notebook mě zatím nenapadá... už jo :-))

Protože se mi tenhle nápad zalíbil, rozhodl jsem se, že ho tedy uskutečním. Musím se ale přiznat, že nedělat si celý den z nikoho srandu (ještě že to platí jen na ty lidi) vůbec není jednoduché. Nakonec bych to ale zvládl, ovšem chtěl jsem také ostatní povzbudit a zdůraznit jejich klady a to byste možná ani nevěřili, jak je občas složité v úplně běžné situaci hledat povzbudivá slova. Když je člověku těžko, tak to vždycky jde, ale pokud je v pohodě, není už tak jednoduché ho ještě povzbudit a motivovat... obzvlášť když na to nejste zvklí, protože chválit někoho... ale to už nebudeme rozebírat, kdo mě zná, ví :-)

Chtěl bych vás tedy povzbudit k tomu, abyste si taky zkusili takový den prožít, je to rozhodně zajímavé! Díky HejTi :-)

Sdílet

Komentáře

makabrozni-spelunka hehe, videl si ten dil pratel, ve kterym se chandler vsadi, ze si tejden nebude delat z nikoho srandu a zadny vtipky? trochu mi to tohle pripomina :))) (ps. on to v tom dile nevydrzel) :))

majkiii Hustý :-) ! Škoda, že jsem Tě dneska nepotkala... To by byla šprťouchlata :) Ale povzbudil jsi mě i na dálku, a to hned dvakrát - komentářem na mým blogu a tímhle článkem :) PS: Hele, a jak zesměšníš ten notebook? Mě nic nenapadlo... Leda tak, že ho polepím růžovejma samolepkama s panenkou Barbie :-)

HejTi Teda a mně jsi tím taky povzbudil. Rádo se stalo:o)

FanTom Tome mě jsi taky povzbudil - je fakt, že si často z lidí dělám srandu, ale je pravda, že to zase každý den není... Ale povzbuzovat lidi, to je opravdu dobrá myšlenka - díky Tome - od HejTi jsem dostal podobnou knížku (Tímto Ti HejTi moooc děkuji, pokud to tu čteš - protože myšlenky na den jsou fakt povzbudivé) ale na tuto myšlenku jsem tam ještě nenarazil...

seily Jééé,a nechceš tuto myšlenku praktikovat častějc:-)?
Ale dík, je to povzbuzení pro všechny......

Ferenc Majkiii v dnešní době jde notebook zesměšnit instalací Win 95... ale tím se spíše zesměšní jeho majitel :-D

AnežkaZ Týjo, Tomáši..to bych do Tebe ani neřekla:-D ..Ne, naopak!..je to opravdu povzbudivé a zajímavé:o) Škoda jen, že až Tě zase po nějaké době uvidím, už nebude 23.3...

Beatrice Jak by řekl kamarád Kleri: "Tak to je výzva"... Díky.(Mám doma knížku Optimismus pro každý den a nedalo mi, abych se nepodívala, jestli je tam 29. únor :) A je! Stojí tady: "Bojovat za štěstí už je štěstím."

Anežka Ahojky,děkuju za článek,doma mám uplně stejnou knížku a už mě provází a navádí na správný myšlenky od minulých Vánoc.....děkuju ..

had Ferenc: jo, hodně dobře ty ;) ještě bych ho víc zesměšnil instalací 602Text, 602Tab... (nemůžu si vzpomenout na název těch office a google je daleko) :)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio